10. – 11. augustā  Dobeles Valsts ģimnāzijas skolnieces Santija Veselova no11.A2 klases un 10.K klases skolnieces Estere Upmale  un Madara Mieze  kopā ar skolotāju Aiju Prokopovu piedalījās seminārā “Eiropas Klubs 2020+”, kas norisinājās Bauskā, viesu namā “Bērzkalni”.

Eiropas Klubs arī Dobeles Valsts ģimnāzijā

10. – 11. augustā  Dobeles Valsts ģimnāzijas skolnieces Santija Veselova no 11.A2 klases un 10.K klases skolnieces Estere Upmale  un Madara Mieze  kopā ar skolotāju Aiju Prokopovu piedalījās seminārā “Eiropas Klubs 2020+”, kas norisinājās Bauskā, viesu namā “Bērzkalni”.

Kopumā šis pasākums pulcēja aktīvus jauniešus un viņu skolotājus - konsultantus no Dobeles, Bauskas, Jūrmalas, Ventspils, Ādažiem, Daugavpils.

Semināra mērķis bija noteikt, kādi būs Eiropas Klubi nākotnē. Tāpēc jaunieši strādāja darba grupās ar mentoriem, kuri iepriekš arī ir bijuši Kluba biedri. Darba grupu uzdevums bija izvirzīt noteiktus mērķus, izveidot vīzijas un  darāmo darbu sarakstu, lai Eiropas Klubi Latvijā veiksmīgāk darbotos, attīstītos līdzi laikmeta prasībām.

Eiropas Kluba programmas darbības ietvaros jaunieši īsteno dažādus projektus, kas virzīti uz Eiropas izzināšanu. Tādējādi jauniešiem ir iespēja darboties jomās, kas viņus interesē. Vienlaikus Eiropas iepazīšana nav tikai Eiropas Savienības vai Eiropas Padomes jautājumu pētīšana, bet arī iepazīšanās ar Eiropas valstu ģeogrāfiju, kultūru, vēsturi un ekonomiku.

Jauniešiem darbošanās Eiropas Klubā dod iespēju iegūt praktiskas iemaņas projektu vadīšanā un komandas darbā. Tā ir iespēja uzlabot komunikācijas spējas un svešvalodu zināšanas. Vienlaikus tie ir arī jauni draugi ar līdzīgām interesēm gan Latvijā, gan citās valstīs.

Latvijā projekts “Eiropas klubi skolās” tika uzsākts 2002. gada pavasarī. Pateicoties Dobeles Valsts ģimnāzijas 2020. gada absolventa Marata Abdulajeva uzaicinājumam, Eiropas Klubs tagad darbosies arī Dobeles Valsts ģimnāzijā.

Informāciju sagatavoja Aija Prokopova

Autores foto

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu