Eiropas dienā iepazina eiropiešu vērtības

11.maijā ģimnāzijā tika rīkota Eiropas diena 7. un 8. klašu skolēniem.

Pasākuma koordinatore, vēstures skolotāja  Aija Štāle pastāstīja, ka aktivitāšu  mērķis ir iepazīstināt 7. un 8. klašu skolēnus ar eiropiešu vērtībām, kas ir īpaši aktuālas šajā trauksmainajā laikā. Šim nolūkam bija jāveic seši uzdevumi,  izmantojot dažādas spēles. Vienā no "stacijām" jaunieši, savā starpā mainoties ar īpašām kārtīm, atkārtoja zināšanas vai ieguva jaunu informāciju par visu 28 Eiropas valstu nosaukumiem, karogiem, galvaspilsētām, iedzīvotājiem un valsts valodu. Citviet skolēni minēja Eiropas valstu nosaukumus, spēlējot bumbu, zīmēja plakātus, risināja rēbusus un bingo par Eiropas Savienības un Latvijas vērtībām. "Stacijās" uzdevumu izpildi vadīja 10.BK klases skolēni.

Paveicot visus uzdevumus, jaunieši uzzināja vairāk par Eiropas Savienību un Latvijas vietu tajā. Noslēgumā dalībniekiem bija jāizdomā sauklis par Eiropu un tas jādemonstrē, nofotografējoties pie Eiropas Savienības karoga.

Aija Štāle bilda, ka 7. un 8. klasēm šāds Eiropas tematikai veltīts pasākums ir pirmais. Iepriekš katra klase gatavoja materiālus par Eiropas valstīm raksturīgām vērtībām – kultūras vai sadzīves tradīcijām, ievērojamiem cilvēkiem.

-          Šādas aktivitātes, lai popularizētu Eiropas Savienības vērtības un Eiropas Parlamenta darbību, ģimnāzijā tagad ir katru gadu, jo kopš pagājušā gada esam Eiropas Parlamenta vēstnieku skola. Pērn tika izsludināti kursi skolotājiem, kuros es kā vēstures un politikas skolotāja pieteicos. Pēc apmācības ģimnāzija ieguva Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas titulu. Tagad regulāri saņemam dažādus mācību materiālus, spēles, daudzveidīgu metodisko atbalstu zināšanu par Eiropas savienību apguvei, iegūtajās zināšanās dalāmies arī ar citu mūsu novadu skolu skolotājiem,- pastāstīja Aija Štāle.

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite

Autores foto

Skolotāja Aija Štāle sniedz norādījumus uzdevumu izpildei.

Ar ES kāršu palīdzību iegūstam pamatinformāciju par  ES valstīm.

Skolēni veidoja plakātus par Eiropas Savienības un Latvijas vērtībām.

Noslēgumā – devīze un foto ar ES karogu.

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu