Dobeles Novadpētniecības muzeja izstāde "PAdots"

Dobeles Novadpētniecības muzeja izstāde "PAdots"

2015./2016. m. g. daudziem Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēniem sākās ar Dobeles Novadpētniecības muzeja izstādes "PAdots" apmeklējumu. Laika posmā no 7. septembra līdz 16.septembrim 8. A, 8. B, 9. A, 9. B, 10. K, 11. A, 11. BK un 12. K klases apskatīja izstādi un klausījās stāstos par ikdienu Padomju Savienībā.

Skolēnu interesi izraisīja domrakstu apjoms vairāku lappušu garumā (atziņa, ka daudzums vēl nenozīmē kvalitāti), iespēja stilizētā veikalā padarboties ar svariem. No matemātikas viedokļa aizraujoši šķita skaitāmie kauliņi (kurā rindā skaitāmi vieni, desmiti utt., kā notiek saskaitīšana, atņemšana).

Ienākot stilizētajā dzīvojamajā istabā, daudzi skolēni ar pārsteigumu atklāja, ka vecmāmiņu/vectētiņu (vai atsevišķos gadījumos arī pašu) dzīvesvietās tiek lietotas padomju laiku mēbeles un sadzīves priekšmeti. Pār dažiem beidzot nāca apskaidrība, kāds ir attiecīgā priekšmeta pielietojums.

Uzmanīgi tika aplūkotas fotogrāfijas. Skolēni paši uzsāka "spēli" – kurš ātrāk atpazīs fotogrāfijā atainoto Dobeles ēku vai vietu.

Kopumā skolēni atzina, ka muzeja apmeklējums bijis interesants un teica paldies muzeja darbiniekiem par aizraujošo vēstures stundu.

Informāciju sagatavoja DVĢ vēstures skolotāja A. Štāle

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu