Darba pasaules iepazīšana AS "Spodrība"

21. martā 12.V, 11.IV un 10.V klasēm bija iespēja apmeklēt uzņēmumu AS “Spodrība”, kur ražo “Seal” zīmola produkciju. AS “Spodrība” ir lielākais sadzīves ķīmijas, ķermeņa kopšanas, augu barības un dezinfekcijas līdzekļu ražotājs Latvijā.

Ineses Reinveldes - ķīmisko procesu tehnoloģes - vadībā mums bija iespēja ieiet teritorijā, kur tāpat vien kurš katrs netiek. Nonākot ražošanas ēkā, mēs ietērpāmies vienreizlietojamajos halātos, cepurītēs, apavus nosedzām ar bahilām, bet klasesbiedrenēm, kurām bija lakoti nagi, vajadzēja rokās uzvilkt gumijas cimdus, lai nepārkāptu ne drošības noteikumus, ne higiēnas prasības.  Tālāk sekoja instruktāža par uzvedību telpās, ko drīkst darīt, no kā izvairīties.

Pa flīzētu gaiteni ejot, nokļuvām ziepju un krēmu fasēšanas telpā. Tur redzējām, kā darbinieces  traukos pildīja roku ziepes, līmēja etiķetes uz pudelītēm un iepakoja gatavo produkciju. Lai gan visu grūtāko darbu tur padara mašīnas, bez roku darba neiztikt.

Apskatījām arī vārīšanas telpu, tur redzējām lielas tvertnes. Uzzinājām, ka procesa pamatā ir dažādu tauku vārīšana kopā ar kādu sārmu un ka tvertņu pildīšana un tīrīšana ir roku darbs, kurā nepalīdz nekādas mehanizētas ierīces vai roboti.

Liels paldies AS “Spodrība” ražošanas vadītājam Marekam Kavickim par šo iespēju un Inesei Reinveldei par stāstījumu un atbildēm uz mūsu jautājumiem !

Tekstu sagatavoja Annija Grinšpone, Evelīna Esmeralda Vidiņa 12.V, Elīna Jana Aukmane 11.V

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu