Bezmaksas piens, augļi un dārzeņi DVĢ skolēniem

Arī šajā mācību gadā skolēni dzer bezmaksas pienu un ēd bezmaksas augļus un dārzeņus

2015./2016.mācību gadā Latvijas skolās pēc rudens brīvlaika skolēni visā Latvijā trīs reizes nedēļā turpinās iepazīt svaigu augļu un dārzeņu garšu, saņemot tos bez maksas programmas "Augļi skolai" ietvaros, kā arī visu gadu turpinās programma "Skolas piens", kuras ietvaros bērnu dārzu audzēkņi un skolēni var dzert bezmaksas pienu.

Programmas "Augļi skolai" ietvaros skolēni laika posmā no 2015.gada 2.novembra līdz 2016.gada 5.februārim trīs reizes mācību nedēļā saņems ābolus, bumbierus, lielogu dzērvenes, kāpostus, kolrābjus, burkānus, kāļus vai asorti porcijas, bet šogad tiks piedāvāti vēl arī ķirbji. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka populārākie augļi un dārzeņi ir āboli un burkāni. Programmas mērķis ir iepazīstināt bērnus ar svaigu augļu un dārzeņu piedāvājumu, nodrošinot skolēniem bezmaksas augļus un dārzeņus, ar nolūku palielināt šo produktu patēriņu, kā arī veicināt veselīgas ēšanas paradumus skolēnu vidū.


Augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību vai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par bioloģisko lauksaimniecību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolēniem ne tālāk par 300 km. Plašāku informāciju par programmu var lasīt LAD mājas lapā izvēlnē "Augļi skolai".


Pirms pieciem gadiem,2010./2011.mācību gadā, programmā "Augļi skolai" piedalījās 63% izglītības iestādes no kopējā valstī esošo izglītības iestāžu skaita, bet 2014./2015.mācību gadā programmā piedalījās 793 izglītības iestādes un skolēniem tika izdalītas 13 591 824 porcijas augļu un dārzeņu (āboli, burkāni, bumbieri, kolrābji, kāposti un augļu un dārzeņu asorti).


Programmas "Skolas piens" ietvaros skolēniem ir iespēja katru mācību dienu saņemt līdz 250 ml piena vai citus piena produktus. Programmas pamatmērķis ir saistīts ar veselīga uztura un piena patēriņa veicināšanu starp skolēniem.


2014./2015.mācību gadā programmā piedalījās 1022 izglītības iestādes un tām tika piegādātas 3 372 tonnas piena produktu.


Dobeles Valsts ģimnāzijā skolēni trīs reizes nedēļā saņem ābolus un burkānus un ikdienā arī pienu, tādējādi veicinot veselīga uztura pieraduma veidošanos.

Informāciju sagatavoja Inese Didže

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu