Foto no www.opera.lv arhīva

Baleta izrāde "Kopēlija"

2022. gada 24. novembrī 9.B un 8.B klases, kopā ar audzinātāju Marīti Barakauskaiti un skolotāju Ivetu Meiju, apmeklēja baletu „Kopēlija”, kas notika Latvijas Nacionālas Operas un Baleta telpās. Izrādē bija 2 cēlieni un tā ilga nepilnas divas stundas. Mazliet pastāštīšu par to, un kā mums tur veicās.

Leo Delība Kopēlija ir Ernsta Teodora Amadeja Hofmaņa pasakas Smilšuvīrs klasiskais lasījums. Komisks, krāsains, dzīvespriecīgs - tāds ir šis balets, kurā grupas labākie solisti izdejo un izspēlē stāstu par jauno Franci un viņa mīļoto Svanildu. Jaunieši nonāk īstā pārpratumu virpulī, kad Svanildas skaistumu aizēno noslēpumainā doktora Kopeliusa daiļās meitas burvība.

Pēc veiktās aptaujas pārskatīšanas var secināt, ka visiem vienbalsīgi patika izrāde un neviens nenožēlo tās apmeklējumu. Populāra atbilde uz jautajumu „Kas izrādē patika?” bija telpu un tērpu greznība, jo tie bija ļoti vēsturiski. Protams, arī stāsts bija apburošs. Tas tik lieliski tika attēlots, neizmantojot ne vārda, tikai kustības. Tika arī minēts, ka bija brīži, kad varēja aizmirst, ka skatās izrādi, nevis kādu filmu TV ekrānos.

Lūk redzams, ka pat, ja balets nebija visiem pirmais ekskursijas sarakstā, to tāpat izbaudīja pilnībā visi. Tāpēc visiem noteikti ieteiktu doties šāda tipa ekskursijā vai ar ģimeni.

Tekstu sagatavoja Amanda Zandersone 9.B

Foto no www.opera.lv arhīva

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu