Baleta "Riekstkodis" apmeklējums

12. 02.2016. aukstā un lietainā dienā 16 cilvēki no Dobeles Valsts ģimnāzijas 7.a, 8.a un 8.b klases kopā ar skolotāju I.Meiju devās uz Rīgu Nacionālās operas un baletu, lai redzētu baletu "Riekstkodis". Sākumā  bija iegādātas biļetes uz  baletu "Kopēlija", bet aktieri saslima un tika aizvietots ar izrādi-klasiku "Riekstkodis". Daudzi bērni Nacionālajā operā un baletā bija pirmo reizi.

Baleta izrādi skatījāmies ar lielu aizrautību, nenovēršot acis. Ļoti daudz pārrunājām par to, cik aktieri skaisti un labi dejo! Vai mēs to varētu izdarīt? Nē! Manuprāt, to ir grūti iemācīties. Kustības tiešām bija ideālas. Pati ēka un iekštelpas tik grezni un  skaisti iekārtotas! Ir partera zona un sēdvietas balkonos. Cilvēki bija solīdi apģērbušies. Arī mēs visi bijām sapucējušies-meitenēm plānās zeķubikses, kleitas, svārki, zēni solīdi. Pārvilkām apavus. Tā bija pieredze.  Noteikti ieteiktu aizbraukt uz operu tiem, kuri tur vēl nav bijuši, jo izjust to var tikai klātbūtnē, nevis lasot grāmatas vai skatoties video.

Pēc  izrādes gribējās iedzert karstu tēju/kafiju, jo Rīgā bija ļoti auksti. Tā kā mums bija 20 min laika un McDonalds bija pāri ielai, izlēmām, ka iesim paēst pēc baleta.

Mums patika šis brauciens! Tāda patīkama relaksācija pēc saspringtas mācību nedēļas piektdienas vakarā!

Informāciju sagatavoja 8.b klases skolniece Līga Korme

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu