Valsts svētku ieskaņā Dobeles Valsts ģimnāzijas 11. klašu skolēni izmantoja iespēju piedalīties audzināšanas stundā  „Atbildība un pienākums pret valsti” Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā „Pikšas”.
  • Skolēni vērīgi klausās gides stāstījumā
  • 11.BK klase pēc emocionāli bagātās nodarbības kopā ar Ilgu Ķipsni
  • Kopīgs foto pirms došanās mājup

Audzināšanas stundā "Atbildība un pienākums pret valsti"

Atjaunots:

Valsts svētku ieskaņā Dobeles Valsts ģimnāzijas 11. klašu skolēni izmantoja iespēju piedalīties audzināšanas stundā  „Atbildība un pienākums pret valsti” Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā „Pikšas”.

Savos iespaidos un atziņās par redzēto un dzirdēto dalījās 11.BK klases skolnieces Emīlija Apse un Megija Bērziņa. Meitenes atzina, ka pasākums bijis ļoti emocionāls, jo gide ļoti labi stāstījusi par Latvijas vēsturi, liekot aizdomāties par tautas likteņu pavērsieniem, tradīcijām.

- Vienaldzīgo nebija, mēs visi klausījāmies ar lielu interesi. Mums ļoti patika. Gide arī iedrošināja mūs veidot savas dzimtas koku, kas mums tagad varbūt nešķiet tik svarīgi, bet ar laiku sāksim domāt, no kurienes mūsu dzimtas ir cēlušās. Mēs arī tikām mudināti jautāt saviem tuviniekiem un pierakstīt viņu stāstus, -

sacīja Emīlija.

Skolnieces uzsvēra, ka prātā īpaši iegūlies prezidenta Kārļa Ulmaņa vērtību kods, kas redzams arī muzejā, - “Darbs, maize, mīlestība.”

- Saviļņojoši un neierasti bija ekskursijas beigās cienāties ar maizi, sviestu un medu. Parasti jau ekskursijās tā nenotiek. Bet gide sacīja: agrāk tā bijis pieņemts – ja nāk ciemiņi, viņi ir jāpacienā.

Meitenes atzina - mūsdienās gan tas vairs neliekas tik svarīgi, bet šādas tradīcijas būtu turpināmas.

Megija bilda, ka viņu visvairāk iespaidojis vērtību kods, jo arī viņas ģimenē šīs vērtības ir pirmajā vietā.

11.BK klases audzinātāja Dzintra Stūre:

- No kolēģēm biju dzirdējusi, ka nodarbība ir ļoti laba, bet, ka tas IR tā, es pat iedomāties nevarēju. Visu cieņu muzeja vadītājai Ilgai Ķipsnei par profesionalitāti, entuziasmu, degsmi, stāstot jauniešiem par svarīgiem notikumiem mūsu tautas vēsturē! Viņa mūs gan izglītoja, gan saraudināja, gan iedvesmoja. Lika aizdomāties par vērtībām, tradīcijām un dzīves jēgu. Brīnišķīga audzināšanas stunda! Paldies Izglītības pārvaldei par finansējumu!

Sagatavoja Sarmīte Rone

Pasākuma dalībnieku foto
 

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu