Ziemassvētku noskaņai - piparkūkas apmeklētājiem
 • KPTT zēnu uzstāšanās neatstāja vienaldzīgu nevienu
 • Klausāmies ar lielu interesi
 • Par jauno centru stāsta Inese Didže un Kristīne Pakule
 • Ķīmijas kabinetā
 • ... un laboratorijā
 • Bioloģijas kabinetā noteikti atrodams skelets skapī
 • Lāču ģimene atzinīgi novērtē laboratoriju aprīkojumu
 • Ir interesanti!
 • Ainārs Meijers interesējas par dzeramā ūdens kvalitāti
 • Rikunu ģimene Kristera vismīļākajā - informātikas - klasē.
 • Jauna pieredze skolēnu mācību uzņēmuma izveidotājām, desmitklasniecēm Patrīcijai un Danai
 • Iespējams, šis ir nākamā ģimnāzista pirmais savas skolas apmeklējums

Atvērto durvju dienā - ar lielu ieinteresētību

14. decembrī Atvērto durvju dienā Dabaszinātņu mācību centru apmeklēja visnotaļ daudz interesentu: jaunajā konferenču zālē pulcējās visdažādāko gadu gājumu  ciemiņi - no bērnudārzniekiem līdz pensijas vecuma ļaudīm. Iepriecina, ka apmeklētāju vidū bija daudz vecāku ar bērniem, kuri varētu būt nākamie ģimnāzisti.

Atnācējus sagaidīja Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didže un viņas vietniece Kristīne Pakule, cienājot ar piparkūkām. Tikšanās iesākumā ciemiņus ar atraktīviem priekšnesumiem, kuros bija tēlaini ietverts arī vēstījums par jaunā korpusa tapšanu, iepriecināja ģimnāzijas zēnu ansamblis KPTT un vadītājs Raimonds Bulmers. Inese Didže un Kristīne Pakule pastāstīja par DzMC ēkas būvi, izmaiņām ģimnāzijas teritorijā, centra funkcijām un telpām.

Pēc tam visi kopā ar Inesi Didži un skolas saimniecības vadītāju Andri Jakovļevu ar lielu interesi apskatīja mācību kabinetus un laboratorijas, kur izjautāja skolotājas Gitu Heisteri, Inetu Žeieri, Sarmīti Dudi, Aiju Jakovļevu.

Apmeklētāji vēlāk atzina, ka redzētais iepriecina un gandarī.

- Nācām salīdzināt, kā ir pie mums un kā - šeit, - sacīja Dārzkopības institūta vadošais pētnieks Gunārs Lācis un viņa dzīvesbiedre, institūta pētniece Baiba Lāce, kura ir arī šīs skolas absolvente. - Skatāmies uz laboratorijām ar profesionālu aci. Ir ļoti skaisti. Mēs labi zinām tās aizkulises, cik „viegli” tas viss top. Prieks redzēt, ka ir izdevies labs rezultāts, atsevišķās lietās pat labāk, nekā mums sanācis. Laboratorijas ir ļoti labas - gan materiālu kvalitātes, gan drošības ziņā. Malači! Un galvenais - bērniem visas iespējas mācīties, arī mūsu jaunākajai meitai Rūtai. Vecākā meita un dēls arī ir beiguši ģimnāziju.

Interesentu vidū bija arī divi Dobeles novada domes deputāti. Penkulnieks Ainārs Meijers sacīja, ka vēlējies gan apskatīt jauno centru saistībā ar savu dēlu turpmākajām mācībām šeit, gan redzēt, kā tad jaunais korpuss ir uzbūvēts.

 Ir labi, ka šajos laikos tomēr arī būvē ko jaunu. Centrs ir ļoti moderns. Sajūta, apskatot, piemēram, ķīmijas kabinetu, ir gluži kā zinātniskās pētniecības centrā. Iespaidīgi. Kopumā iespaids ir ļoti labs. Vecāki droši var sūtīt savus bērnus šādā skolā, kur ir perspektīvas un izaugsmes iespējas. Šeit iegūtās zināšanas noteikti noderēs turpmākajā dzīvē.

Dobelnieks Edgars Gaigalis: - Mēs kā deputāti bijām lēmuši par šīm lietām, tāpēc gribējām arī realitātē redzēt, kā tās izskatās, vienlaikus uzzināt, vai ir problēmas, jo nauda, kas iztērēta, ir gana liela. Gribējās saprast, kā tad īsti ir. Sapratām pavisam noteikti, ka ir lietas, kur vēl diezgan jāpieliek rokas. Tā ka darbi te vēl būs. Bet viennozīmīgi - telpas ir labas, plašas, un, ja viss aprīkojums strādā, kā nākas, pavisam noteikti skolēniem tas ir ieguvums. Lieliski sakārtota mācību vide. Nav jau tā, ka mums iepriekš būtu kas jauns uzbūvēts. Šī ir viena no ēkām, kas izglītībai uzcelta no jauna. Mums plānā ir apmeklēt arī Amata un vispārizglītojošās vidusskolas otru korpusu, kurā ir arī mācību telpas

Bija ieradušies arī ģimnāzijas 7. klases skolēna Kristera Rikuna vecāki Sandra un Ojārs, kuri kopā ar dēlu izmēģināja arī jaunākās tehnoloģijas informātikas kabinetā. - Fantastika, salīdzinot ar tiem laikiem, kad pats mācījos Dobeles 1. vidusskolā,- sacīja Kristera tētis, - Viss elektronisks, viss interaktīvs. Ir prieks, ka Kristers šeit mācās.

Par sava dēla panākumiem konkursā „Gudrs, vēl gudrāks” vecāki atzina - tas bijis pārsteigums, lai gan - arī likumsakarīgs rezultāts, par kuru, kā bilda Sandra Rikuna, jāpateicas gan pirmsskolas izglītības iestādei „Spodrītis”, kuru Kristers apmeklēja, gan Dobeles 1. vidusskolas un ģimnāzijas skolotājiem, gan mūzikas skolas pedagogiem.

- Kristers nav jāmudina mācīties, vien dažkārt jāatgādina, lai visu pagūtu savlaicīgi, - sacīja mamma. - Mēs dēlu arī atbalstām: tētis vairāk eksaktajos priekšmetos, es - pārējos. Un viņam ļoti patīk mūzikas skolā - klavieres, koris, solfedžo. Domāju, arī tas ir devis rezultātus. Mūzika bērnu attīsta ļoti vispusīgi.

Kristers pats atzina, ka viņam ļoti patīk angļu valoda un informātika. Bet nākotnes nodomus zēns saista ar uztura speciālista darbu, savu izvēli nedaudz saistot ar mammas nodarbi, jo Sandra Rikuna ir veselības veicināšanas konsultante. Kristera interesi ir veicinājušas arī nometnes, kur nodarbības vadījuši šīs jomas speciālisti.

Pie konferenču zāles durvīm sava skolēnu mācību uzņēmuma produkcijas tirdzniecības vietu bija iekārtojušas 10.B klases skolniece Patrīcija Delāta un 10.K klases skolniece Dana Leilande. Meitenes piedāvāja iegādāties pašu no dabīgām izejvielām gatavotas ziepītes un ķermeņa skrubjus. - Šis produkts likās mums vispiemērotākais, - bilda Dana. - Neko sarežģītāku pagaidām nevaram, jo esam iesācējas. Skolotāja Solvita Migliniece piedāvāja izveidot šādu uzņēmumu, jo es mācos 10.K klasē, kas ir saistīts ar biznesu. Tā ir laba ideja - pamēģināt, lai saprastu, vai kaut kas tāds vispār patīk. Šis ir mūsu pirmais tirdziņš. Man patīk ar šādu ražošanu nodarboties.

 Patrīcija atzina, ka arī viņu šī nodarbe saista. Meitenes pastāstīja, ka produkcija tiek gatavota Patrīcijas mājās, un viņas mamma Žanna ir ļoti daudz palīdzējusi, lai skolniecēm viss izdotos.

Tādējādi DzMC Atvērto durvju dienas dalībnieki guva ieskatu ne vien par jaunajām telpām, bet arī ģimnāzistu nodarbēm saistībā ar mācību procesu.

Sagatavoja Sarmīte Rone

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu