8.b klases ekskursija uz Siguldu

Š.g. 22.oktobrī notika 8.b klases mācību ekskursija uz Siguldu. Pirmā apskates vieta bija Siguldas bobsleja un kamaniņu trase, kurā redzējām trīs bobslejistu nobraucienus, mazliet arī parunājām ar viņiem, arī trasi no ārpuses izstaigājām. Iespaidīgi! Redzējām, kāda izskatās Siguldas koncertzāle "Baltais flīģelis".

Otrā pieturvieta: darbnīcas-spieķu, papīra liešanas, smilšu izrāde. Spieķu darbnīcā mēs paši taisījām spieķus, kurus varēja vest uz mājām, bija iespēja arī iededzināt vārdus, kurus vēlējās. Papīra liešanas darbnīcā mums parādīja, kā taisa grāmatzīmes, kuras mēs paši arī varējām pamēģināt izveidot un izrotāt, bija arī iespēja izmēģināt rakstīt ar tintes pildspalvu. Papīrliešanas darbnīcā bija ļoti pozitīva noskaņa, patafona skaņās klausījāmies R.Paula dziesmas un klausījāmies traģisku mīlas stāstu par Turaidas Rozi.  Papīra liešana tiešām ir interesants process! Redzējām arī maskas, kuras ir taisītas no sagriezta papīra un vēl pie sienas pieliktas vēstules, kuras bija rakstījuši bērni. Savukārt smilšu izrādes darbnīcā mākslinieks spēlējās ar dažādas krāsas smiltīm, rādot fantastiskus darbus, bet uz vienkrāsainām smiltīm zīmēja dažu skolēnu portretus. Brīnišķīgi!

Pēc darbnīcām bija brīvais laiks– "Rodeļu trase", "Panorāmas rats", brauciens ar krēslu pacēlājiem, pastaiga par pilsētu, bija jautri. Ar smaidu sejās tālāk devāmies caur mežu taku, kura veda uz Gleznotāju kalnu jeb Paradīzes kalnu, no kura ir brīnišķīgs "zelta" rudens skats.

Kas tad tā būtu par ekskursiju uz Siguldu, ja nevarētu redzēt Gūtmaņalu, kurā ir ierakstīti, iegrebti vārdi, uzvārdi un citi nosaukumi. Gūtmaņalā visi arī uzdziedājām dziesmas ģitāras pavadījumā. Ekskursijas noslēgumā no Gūtmaņa alas jeb grotas izgājām Serpentīna ceļu, kur pavasaros tiek organizēti skrējieni.
Spied šeit!
Pārējās bildes DVĢ Flickr fotovietnē (spied uz foto).

Mājupceļā bija patīkams nogurums, jo lielāko daļu mēs uzturējāmies  svaigā gaisā. Tāda nu bija mūsu ekskursija – gara, bet interesanta, ar ļoti daudz emocijām un atmiņā palikušām skaistām ainavām!

Informāciju sagatavoja: DVĢ 8.b klases skolniece Līga Korme

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu