7.a un 7.b klases dodas mācību ekskursijā uz Jaunpils pili

Š.g. 25. maijā 7.a un 7.b klases skolēni un audzinātājas Dz. Stūre un M.Barakauskaite  devās mācību ekskursijā uz Jaunpils pili.

Tajā ar gides palīdzību mēs iepazinām senās pils vēsturi, tā laika dzīvi, ieročus , kalām laimes monētas, nodziedājām kopdziesmu.  Varējām arī spēlēt dažādas viduslaiku spēles, piemēram, šaut ar loku, staigāt ar ķekatām, izmēģināt siekstu.

Pēc tam devāmies uz Kartavkalnu, kur izveidotas dabas takas, pa kurām ejot var apskatīt milzīgo lapegļu aleju, egļu vēri paugurainā reljefā, Karātavu egli, pilskalna valni un augu valsts dažādību ar reti sastopamiem kokiem, kā arī novērot gan pamestus, gan jaunus bebru veidotus dambjus.

Kartavkalnā savulaik atradusies senlatviešu apmetne. Tur arī ieturējām pikniku.

Ekskursija turpinājās Lestenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur gide mūs iepazīstināja ar ēkas vēsturi, parādīja  martā izdoto  Arņa Šablovska grāmatu  par Lestenes baznīcu un pastāstīja par slavenajām ērģelēm un grezno baroka laika kokgriezuma altāra ansambli.

Apskatījām un izzinājām arī Lestenes brāļu kapus, kur apglabāti latviešu leģionāri, kuri cīnījās Otrajā pasaules karā.

Brāļu kapu centrālo tēlu "Dzimtene - Māte - Latvija" veidojusi tēlniece Arta Dumpe.

Vēl paviesojāmies Kurzemes cietokšņa muzejā Zantē. Daudziem  ievērības cienīga likās milzīgā tā laika lidmašīna. Vēl muzejā varēja apskatīt visdažādākās lietas no pagājušā gadsimta 40. gadu ikdienas dzīves, kā arī kara ieročus – gan šautenes un mīnas, gan visa veida smago kara tehniku.

Uzzinājām daudz ko jaunu un lieliski atpūtāmies.

Informāciju sagatavoja 7.a klases skolnieces:  Beāte Cehanoviča - teksts ,  Emīlija Apse – foto.

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu