12.klašu skolēni viesojas Eiropas Parlamentā

Pagājušajā nedēļā Dobeles Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēni Roberts Cimermanis, Enrijs Birze, Enriks Birze un Venija Monda Meijere mācību nolūkos devās unikālā ceļojumā uz Beļģiju, Briseli un iepazinās ar Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ījaba ikdienas darba gaitām, kā arī paplašināja izpratni par Eiropas Savienības leģislatīvajām darbībām.

No tur kopā pavadītajām četrām darba dienām vienā skolēni apmeklēja Eiropas Vēstures māju un Eiropas parlamentu. Eiropas vēstures namā jaunieši izzināja Eiropas vēsturi un iepazinās ar vienu no lielākajām patstāvīgajām ekspozīcijām par Eiropas vēsturi jau kopš agriem viduslaikiem.

Pēc tam skolēni devās uz Eiropas Parlamentu un Ivara Ījaba vadībā apmeklēja parlamentu. Tur skolēniem bija iespēja apmeklēt EP plenārzāli un arī iepazīt telpas, kurās deputāti pavada savas darba dienas lielāko daļu. Bez Eiropas Parlamenta apmeklējuma jaunieši iepazina Briseles bagāto kultūru un skaisto arhitektūru. Kopumā ceļojums bija ļoti izdevies, un tas devis vairākas pozitīvas atziņas.

Izsakām lielu pateicību deputātam Ivaram Ījabam par uzaicinājumu uz Eiropas Parlamentu!

Tekstu sagatavoja 12. Klases skolēni, Enriks Birze un Roberts Cimermanis

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu