Foto no Junior Achievement Latvija #UzdrīkstiesUzvarēt uzņēmējdarbības iedvesmas konferences 2022 Fotosienas

11.U klases piedalīšanās uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē

2022.gada 16.novembrī Dobeles Valsts ģimnāzijas 11.U klases skolēni devās uz Ķīpsalas Starptautisko izstāžu centru Rīgā, lai kopā ar 6000 jauniešiem no visas Latvijas piedalītos Junior Achievement organizētajā uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē #UzdrīkstiesUzvarēt.

Visas dienas garumā jaunieši dzirdēja pieredzes stāstus par drosmi un izdošanos biznesā no spilgtākajiem Latvijas uzņēmējiem, iepazinās ar konferences partneru produkciju vai idejām un sarunājās ar saviem vienaudžiem par saviem skolēnu mācību uzņēmumiem. Konferencē uzstājās pārstāvji no tādām pazīstamām kompānijām kā Swedbank Latvija, Sonarworks un Printful, komandas no Beetroot Lab, Aerones, KIWIE, OX Drive, We Build Parks un SMU Three Cubes, un mākslinieki Chris Cross, Amber Strings un Citi Zēni.

2022.gada konferences vadmotīvs bija “Atklāj jauno realitāti” un vairāki uzņēmēji, kas uzstājās konferencē, minēja tehnoloģiju ietekmi uz biznesu, it īpaši šī brīža aktualitātes, metaversa, iespējām. Metaverss, kas ir fiziskās, virtuālās un papildinātās realitātes sajaukums, nojauc robežas start digitālo un reālo pasauli, un var iedvesmot jauniešus spert soli nezināmajā.

Jaunieši novērtēja iespēju tuvāk iepazīt uzņēmējus un radošo jomu pārstāvjus, kas ir guvuši milzīgus panākumus, jo bija uzdrīkstējušies realizēt inovatīvas idejas, eksperimentēt un riskēt, attīstīja sevi kā personību, pielāgoja savu produkciju konkrētiem klientiem un, par spīti grūtībām, nekad neapstājās.

Atziņa, ka neveiksmes ir iespēja izaugsmei un ka tu nekad nevari būt par jaunu, lai sāktu, noteikti deva motivāciju darbam arī izveidotajos skolēnu mācību uzņēmumos, un šī mācību pusgada pēdējā nedēļā 11.U skolēni piedāvās iepazīt un iegādāties jau savu uzņēmumu produkciju.

Paldies uzņēmējdarbības pamatu skolotājai I.Asarei par motivēšanu piedalīties, klases audzinātājai T.Savickai par pieskatīšanu un direktorei I.Didžei par atbalstu.

 

Tekstu sagatavoja 11.U klases skolēni un kl.audz. T.Savicka

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu