10. IV klases ekskursija

Mēs, 10. IV klase, 23. februārī devāmies uz Rīgu, lai apmeklētu izglītības izstādi "Skola 2024". Izstādes apmeklējumam gatavojāmies nopietni. Pirms tās, klases stundā, pildījām karjeras testus https://testi.niid.lv/, lai pēc iespējas mērķtiecīgāk spētu orientēties lielajā piedāvājumu un iespēju klāstā.

Sarunā pēc izstādes apmeklējuma, skolēni atzina, ka tā bija vērtīga, iedvesmojoša un informatīva pieredze, kas atklāja plašas izglītības iespējas gan Latvijā, gan ārzemēs.

Šī izstāde ir patiesi unikāla iespēja visiem, kas vēlas studēt un papildināt savas zināšanas, satikt un iepazīties ar dažādu mācību iestāžu pārstāvjiem, un saņemt svarīgu informāciju par studiju programmām. Attēlos, mūsu programmēšanas skolotāji, kuri aktīvi stāstīja par MI izmantošanas iespējām, kā arī daļa 10.I un 10.V skolēnu, kuri aktīvi konsultējās un visur centās piedalīties.

Domājams, ka šī nebija tikai informatīva izstāde – cerams, viss pieredzētais palīdzēs jauniešiem labāk izprast savas karjeras izvēles iespējas un sniegs plašāku izpratni par nākotnes iespējām.

Tagad nākamais solis ir Ēnu diena 4.04. Jau 1.03., līdzko sāksies pieteikšanās piedāvātajām ēnošanas vakancēm, aktīvi šajā procesā visi iesaistīsimies.

Turklāt, iespaidu, pārdomu un zināšanu gūšana turpinājās arī pēc izstādes, jo programmas “Skolas soma” ietvaros  skatījāmies filmu "Janvāris" kinoteātrī "Forum Cinema".

Šī filma, kas stāsta par notikumiem 1991.gadā, sniedza iespēju vēlreiz piedzīvot notikumus vienā no Latvijas vēstures posmiem un saprast, kādas izvēles var būt dzīves dažādos posmos.

Es, kā 10. IV klases audzinātāja, Elita Freija, ļoti ceru, ka šī klases došanās uz Rīgu, lai apmeklētu izglītības  izstādi "Skola 2024" un noskatītos filmu “Janvāris”, ne tikai sniedza jauniešiem iespēju iepazīties ar izglītības iespējām, bet arī sniedza dziļāku izpratni par vēsturi un karjeras izvēli. Tas bija notikums, kas ne tikai paplašināja viņu redzesloku, bet arī palīdzēja veidot pamatus viņu nākotnes veidošanai un attīstībai.

Pieredzi apkopoja un aprakstīja skolotāja E. Freija

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu