Konference "Vai jaunietim ir vieta Latvijas politikā?"

Sestdien 20.01.2024 3 Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēni - Enrijs Birze, Roberts Cimermanis un Venija Monda Meiere - apmeklēja Klubs "Māja" konferenci "Vai jaunietim ir vieta Latvijas politikā?", kurā kā viesi uzstājās skolas vēstures un sociālo zinātņu skolotāja Aija Prokopova, Valsts Prezidents Edgars Rinkēvičs un Saeimas deputāts Dāvis Mārtiņš Daugavietis. Konferences ietvaros tika prezentēti jauniešu politisko zināšanu pētījuma rezultāti, kurus veica klubs "Māja". Pētījumā tika pētītas Engures vidusskolas un Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēnu politiskās zināšanas.

Valsts Prezidents, uzrunājot klātesošos, atzina, ka jauniešu iesaiste politiskajos procesos ir nepietiekama. Viņš aicināja jauniešiem paust savu viedokli un no tā nebaidīties. Runājot par iespējamajiem risinājumiem, tika minēta ideja par jauniešu balsstiesībām no 16 gadu vecuma. Skolotāja Aija Prokopova gan minēja, ka jauniešu viedoklis par šo jautājumu nav tik viennozīmīgs, un liela daļa skolēni šo ideju neatbalsta. Visi diskusijas dalībnieki piekrita, ka Latvijā jauniešu politiskās zināšanas ir nepietiekamas, un tas ir jāmaina.

Pēc diskusijas klubs "Māja" prezidente Ance Mālkalna un projektu koordinators Jēkabs Dzenītis prezentēja pētījuma rezultātus. Pētījumā tika pētīts, kā politiskās mācības ietekmē jauniešus un viņu zināšanas. Rezultāti bija skaidri - plaša politiskā apmācība uzlabo jauniešu zināšanas.

Vēlākajās diskusijās, kā uzrunāt jauniešus, Latvijas Jaunatnes padomes pārstāvis Akims Savruckis, akcentēja prasmi sarunāties ar jauniešiem.

Konferencē kopumā pārrunāja ļoti svarīgu jautājumu Latvijas politikā - jauniešu politiskā iesaiste. Ir svarīgi atzīt, ka jauniešu politisko līdzdalību nevarēs sasniegt bez pašu iesaistes.

 

Tekstu sagatavoja 12. U klases skolnieks Enrijs Birze

Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu