DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

Ir noslēdzies ikgadējais R.Blaumaņa memoriālā muzeja “Braki” organizētais Blaumaņa literārās prēmijas konkurss, kas, jau 16., šogad norisinājās attālināti. Konkursā regulāri iesaistās arī Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēni. Šogad tajā piedalījās 10.K klases skolniece Madara Mieze.

Madarai Miezei - Atzinība Blaumaņa literārajā konkursā

Atjaunots:

Ir noslēdzies ikgadējais R.Blaumaņa memoriālā muzeja “Braki” organizētais  Blaumaņa literārās prēmijas konkurss, kas, jau 16., šogad norisinājās attālināti. Konkursā regulāri iesaistās arī Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēni. Šogad tajā piedalījās 10.K klases skolniece Madara Mieze.

10.-12. klašu skolēniem šoreiz piedāvāto konkursa tematu izvēlē bija R.Blaumaņa literāro darbu brīnumainā vara; tuvie komiskie tēli R.Blaumaņa dramaturģijā; atradumi R.Blaumaņa valodas krājumā un rakstnieka atziņa “Lāpīšana arvien iet ilgāk nekā saplēšana”.

Pēdējo no tematiem savam literārajam darbam bija izvēlējusies mūsu ģimnāziste, kuras veikums konkursā tika novērtēts ar Atzinību par oriģinalitāti un filozofiskumu tēmas atklāsmē. Lūk, Madaras rakstītais, atklājot izvēlētā temata būtību (citāts iekļauts 16. konkursa rezultātu apkopojuma bukletā): “Lāpīšanas ceļš ir daudz garāks un nogurdinošāks par saplīšanu, jo mirkļa uzliesmojums ir un paliek tikai tās sekundes notikums, tomēr itin katrs mūsu dzīves brīsnis sevī ietver vārdos neaprakstāmu un skaņās neietveramu burvību.”

Madaras latviešu valodas un literatūras skolotāja Vēsma Rone saņēmusi konkursa vērtēšanas komisijas Pateicību par ieguldīto darbu, sagatavojot skolēnus R.Blaumaņa literārās prēmijas 16. konkursam. Par savu skolnieci Vēsma Rone sacīja atzinīgus vārdus:

- Madara pati gribēja piedalīties, mēs aprunājāmies, kurus Blaumaņa darbus izvēlēties atbalstam. Viņa ir ļoti gaiša, jauka, apzinīga un cītīga meitene, ar ļoti labu valodu. Madara pie mums ir atnākusi no Tukuma, un tieši tāpēc, ka ģimnāzija piedāvā vispārējās vidējās izglītības programmā kultūras novirzienu.

Skolotāja arī pastāstīja, ka pirms vairākiem gadiem muzejs “Braki” izdevis skaistu grāmatu, kurā iekļauti šī literārā konkursa vairāku gadu laureātu, tostarp arī Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēnu, darbi. Šis izdevums glabājas arī V.Rones latviešu valodas un literatūras kabinetā.

Sagatavoja Sarmīte Rone

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi sadaļā Konkursi