DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

Sākums Sasniegumi Olimpiādes Informātikas olimpiāde

Latvijai zelts Vispasaules skolēnu informātikas olimpiādē Taizemē

Ar teicamiem panākumiem Latvijas izlasei noslēgusies Vispasaules skolēnu informātikas olimpiāde IOI'2011, kas no 22.-29.jūlijam notika Taizemes pilsētā Pataijā.

. Pēc deviņu gadu pārtraukuma Latvijai zelta medaļu izcīnīja Rīgas 71.vidusskolas absolvents Eduards Kaļiņičenko. Komandu sacensībās vadīja Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieki Mārtiņš un Rihards Opmaņi.

Eduards ir pirmais Latvijas skolēns, kurš ir izcīnījis četras Vispasaules sacensību medaļas (iepriekš viena bronza un divas sudraba medaļas). Eduards saņēma arī Horvātijas informātikas sacensību COCI speciālbalvu kā šīs sezonas labākais dalībnieks.

Tāpat Latvijas komandā bija Rīgas 10.vidusskolas 7.klases skolnieks Aleksejs Popovs, kas bija viens no jaunākajiem sacensību dalībniekiem, Dobeles Valsts ģimnāzijas absolvents Kārlis Seņko un Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas absolvents Ēriks Gopaks, kuriem nedaudz pietrūka līdz medaļām. Kārlis Seņko ir vienīgais Latvijas pārstāvis, kurš piedalījās divās olimpiādēs - arī Vispasaules fizikas olimpiādē. Visi komandas dalībnieki-absolventi turpinās studijas Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē.

Neoficiālajā komandu vērtējumā vislabākos rezultātus parādīja Taivānas, Ķīnas un ASV komandas - katrai trīs zelta un viena sudraba medaļa. Latvijas izlasei kopvērtējumā šogad izdevās apsteigt gan Lietuvas (viena sudraba un divas bronzas medaļas), gan Igaunijas (viena bronzas medaļa) komandas un neoficiālajā komandu vērtējumā ieņemt augsto 16.vietu.

Kopumā sacensībās piedalījās 302 dalībnieki no 78 valstīm. Tika pasniegtas 27 zelta, 49 sudraba un 75 bronzas medaļas. Medaļas izcīnīja 59 valstu skolēni. Vislabāko rezultātu jau trešo gadu pēc kārtas parādīja Baltkrievijas brīnumbērns Genādijs Korotkēvičs, kuram 16 gadu vecumā šī bija jau sestā IOI medaļa.

Ārpus oficiālo sacensību programmas dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Taizemes kultūras pieminekļiem un tūrisma industrijas piedāvātajiem labumiem.

Latvijas informātikas olimpiādi šogad organizēja LU Matemātikas un informātikas institūts, Valsts izglītības satura centrs un Cēsu pilsētas pašvaldība. Iepriekšējos olimpiādes posmos finansiālu atbalstu sniedza arī Dobeles un Daugavpils pilsētu pašvaldības. Lieli nopelni jauno olimpiešu sagatavošanā pienākas SIA "Progmeistars" vecākajam pasniedzējam Sergejam Meļņikam. Dalībnieku lidojumu uz Vispasaules informātikas olimpiādi finansiāli nodrošināja Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja, firmas "Exigen Services Latvia" un "ABC Software".

30.augustā Kārļa Seņo skolotāji Aija Jakovēlva (informātika) un Pēteris Puķītis (fizika) saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas Goda rakstu.

Plašāka informācija par sacensībām: www.ioi2011.or.th. un http://visc.gov.lv/saturs/olimpiades/info.shtml#sep01

Olimpiaazu_uzvareetaaji

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi sadaļā Informātikas olimpiāde