DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

9.b klase trešo gadu pēc kārtas iekļūst ZZ čempionāta finālā

Šogad Dobeles Valsts ģimnāziju ZZčempionātā pārstāvēja tikai viena klase. Tā bija 9.b klase, kas populārajās jauniešu spēlēs piedalās jau trešo gadu. Tāpat kā abus iepriekšējos gadus, arī šogad klasei izdevās izcīnīt vietu čempionāta finālā, kas notiks 28. maijā Jūrmalā.

Uz pusfināla sacīkstēm klasei šogad bija jāmēro tāls ceļš, jo Dobeles novada skolas tika pieteiktas dalībai Liepājā. Arī laika apstākļi nesaudzēja komandas, jo dienas laikā bija ļoti stipras lietusgāzes. Lietus dēļ pat tika atcelts viens sacensību posms. Taču laika apstākļus klases audzinātājs Kristaps Auzāns vērtē pozitīvi: "Domāju, ka stiprais lietus mums palīdzēja iekļūt finālā, jo daudzām komandām laika apstākļi iedragāja morāli, kas lika viņiem nolaist rokas, taču mēs tam bijām gatavi, izdarījām visu labāko, kas mūsu spēkos."

Sacensībās komandām bija jāpārvar dažādi atraktīvi stafešu uzdevumi, kā, piemēram, mugursomā jāķer liela bumba, jāsalien vienā piramīdā, vai ar tačku jāpārnes mietiņi "sadales tīklā". Vislabāk komandai veicās ar zināšanu un loģikas jautājumiem, kur jaunieši varēja likt lietā savas ģimnāzijā iegūtās zināšanas.

Tā kā šogad klase piedalījās 9.-12. klašu konkurencē, lielas cerības uz finālu netika liktas, tāpēc rezultātu paziņošanas brīdī, uzzinot, ka komanda ierindojusies 9. vietā, ovācijas bija grandiozas. Kopumā šogad ZZ čempionātam bija iesūtīti vairāk kā 2000 pieteikumi, tāpēc iekļūšana pusfinālā jau bija labs sasniegums, taču no 60 pusfināla komandām tikai 18 kvalificējās finālam. No Dobeles novada šajā pusfinālā piedalījās arī divas Dobeles amatniecības un vispārizglītojošas vidusskolas komandas, kuras ierindojās 33. un 57. vietā.

Informāciju sagatavoja Kristaps Auzāns

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi sadaļā Konkursi