Zināšanas tomēr ne tikai pašas “pielīp”

Mar 12, 2019   //   Notikumi  //  Comments Off

Dobeles Valsts ģimnāzija saņēmusi patīkamu ziņu no Latvijas Erudītu līgas: 12.A1 klases skolniece Guna Una Jāzepa 16. februārī piedalījusies otrajā jauniešu pasaules erudīcijas čempionātā, kas norisinājās Rīgas Stradiņa universitātē, un Latvijas sektorā starp 33 dalībniekiem ierindojusies trešajā vietā.

Uldis Apsalons, jauniešu pasaules čempionāta erudīcijā Latvijas sektora galvenais tiesnesis, raksta:  “Paldies, ka novedāt izsūtīto informāciju par pasākumu līdz skolēniem, kam par to interese! Pieņemu, ka jūsu skolā vispār ir labs atbalsts skolēnu dalībai dažādos mācību un ārpusklases konkursos. Esmu pārliecināts, ka tas uzlabo skolēniem gan spējas, gan pārliecību par sevi, un vēlāk lielajā dzīvē viņi sasniegs vairāk.

Gunas Unas Jāzepas sasniegtais 61  punkts (no 105 maksimāli iespējamiem) izrādījās atbilstoši trešajai vietai Latvijas sektorā un 98. vietai pasaules sarakstā (15 valstis). Guna apbalvota ar dažādām balvām, vietējas nozīmes medaļu un redzama Latvijas sektora laureātu fotogrāfijā. Atskatoties vēsturē, Guna piedalījās šādā 1. čempionātā pirms pusotra gada un ierindojās 4.vietā.”

Guna Una par piedalīšanos erudītu čempionātā un citām savām aktivitātēm ārpus mācību darba stāsta, ka viņu šādi pasākumi saista ar iespējām allaž ko jaunu uzzināt.

-          Pagājušajā gadā par šo čempionātu uzzinājām no skolotājas Kristīnes Pakules, kura piedāvāja iesaistīties, – stāsta Guna Una. – Bijām trīs dalībnieces no ģimnāzijas. Šogad informāciju saņēmu no klases biedrenes, kura to pamanīja facebook. Erudītu čempionātā piedalos, jo tas ir interesanti: jautājumi ir dažādās kategorijās un daudzveidīgi, var daudz ko jaunu uzzināt. Ņemot vērā pagājušā gada pieredzi, tam arī gatavojos iepriekš, jo paredzēju, kādi jautājumi šogad varētu būt. Jautājumu spektrs ir ļoti plašs, un nepietiek, ja jūties zinošs vienā konkrētā jomā, piemēram, zinātnē. Zināšanu diapazonam jābūt plašam.

Uz vaicājumu, kā var iegūt tik daudzpusīgas zināšanas, lai gūtu augstus sasniegumus erudīcijas čempionātā,  Guna Una atzīst – viņai ir plašas intereses un ļoti laba atmiņa, tāpēc prātā paliek gan nejauši saklausīta informācija, gan izlasītais grāmatās un internetā, daudz ko izdodas izprast, arī balstoties uz intuīciju. Viņa ar smaidu saka – nezinot, kāpēc, bet jauna informācija, zināšanas viņai it kā „pielīp”. Tomēr, kā noprotams, ar to vien nepietiek, jo Guna Una daudz lasa, seko līdzi visam jaunajam, īpaši zinātnēs. Tāpēc arī erudīcijas čempionātā šajā kategorijā nopelnīti visvairāk punktu.

Savus nākotnes nodomus pēc ģimnāzijas absolvēšanas šogad Guna Una saista ar medicīnas jomu un studijām Rīgas Stradiņa Universitātē. Tāpēc viņa piedalās olimpiādēs ķīmijā, bioloģijā, anatomijā. Ir nodoms arī turpināt piedalīties starptautiskajā erudītu čempionātā šovasar – jau pieaugušo konkurencē.

Sagatavoja laborante Sarmīte Rone

Jauniešu pasaules čempionāta erudīcijā Latvijas sektora uzvarētāji šogad. Trešajā vietā – Guna Una Jāzepa.

Foto no LEL un RSU fondiem

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.