Mazās ķīmijas skolas dalībnieku mācību ekskursija

Jan 1, 2018   //   Aktualitātes vecākiem, Iespējas skolēniem, Notikumi, Sasniegumi, Vecākiem  //  Comments Off

8.-10. klašu skolēnu – Mazās ķīmijas skolas dalībnieku –mācību ekskursija uz Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti

Mēs, 8.-10.klašu skolēnu grupa, 20.decembrī devāmies uz Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru skolotājas Sarmītes Dudes vadībā.

Ekskursiju vadīja docents Jāzeps Logins. Apmeklējām bibliotēku, konferenču zāli, pagalmu, no ārpuses apskatījām siltumnīcu, kā arī darbojāmies ķīmijas laboratorijās. Tikām sadalīti 2 grupās – 1.grupa veica eksperimentus J.Logina vadībā, 2. grupa noteica vielas profesora Jāņa Švirksta vadībā. 2. grupai bija dotas vairākas mēģenes ar vielu šķīdumiem. Uzdevums bija noskaidrot, kādas vielas atrodas katrā mēģenē. Abi vadītāji no mums saņēma nelielas dāvaniņas par iespēju aktīvi darboties Ķīmijas fakultātē, par vadītajām nodarbībām vasaras nometnē un Dobeles Valsts ģimnāzijā.

Tad jau Ziemassvētku noskaņā devāmies pusdienās. Satikām arī Ziemassvētku vecīti, kurš labprāt uzklausīja mūsu runātos dzejoļus.

Vēlāk devāmies uz zinātnisko teātri “Zinātnes zonā”. Vērojām un piedalījāmies ķīmijas un fizikas eksperimentos. Kurš gan būtu domājis, ka ledus varbūt karsts? Visiem patika sprādzieni. Visskaļākais sprādziens tika izraisīts, propāna gāzei pievienojot skābekli un to aizdedzinot. Citā eksperimentā padarījām monētas sudrabotas un zeltītas. Iesakām arī citiem apmeklēt “Zinātnes zonu”.  Arī mājupceļā labi pavadījām laiku. Izteicām novēlējumus domubiedriem, dalījāmies iespaidos par uzzināto un uzdevām jautājumus cits citam. Saņēmām vērtīgu dāvanu no Latvijas Universitātes – Ķīmijas fakultātes piemiņas medaļu. Kopumā diena bija izdevusies un daudz ko jaunu uzzinājām.

Informāciju sagatavojka Laura Laimiņa, 9.B klases skolniece

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.

Kalendārs

janvāris 2018
P O T C P S Sv
« Dec   Feb »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Meklēt