8.A klases mācību ekskursija

Jūn 8, 2017   //   Notikumi  //  Comments Off

29.maijā Dobeles valsts ģimnāzijas 8.A klases skolēni kopā ar  audzinātāju Dz. Stūri un sociālo pedagoģi I.Meiju devās mācību ekskursijā. Vispirms apmeklējām  maizes ceptuvi “Lāči”,kur gides pavadībā iepazināmies ar maizes cepšanas procesu un cepēju darbarīkiem.Interaktīvā prezentācijā uzzinājām par rudzu maizes vērtīgajām īpašībām,veicām dažādus komandu uzdevumus. Degustējām maizi, katrs skolēns varēja izveidot un izcept cepumu, bet Viesturs uztaisīja klases maizes klaipiņu. Tā kā mēs bijām liela grupa – 30 cilvēki, tad mums tika dota iespēja visiem kopā uztaisīt un izcept 2 kliņģerus. Lūk, kur mūsu astoņnieks!

Bet otra grupa veidoja burtu a, kas gan vairāk pēc deviņnieka izskatījās.

Abus siltos, smaržīgos kliņģerus pa ceļam uz Rīgu nobaudījām,bet  mājās atvedām siltu rudzu maizes klaipu, ko nolēmām nogaršot klases stundā,kad  saņemsim liecības pirms vasaras brīvlaika.

Nodarbības beigās gide mums iedeva diplomu, ieguvām jaunas zināšanas, iepazinām darba vidi un dažādu profesiju darba specifiku.

Tālāk devāmies uz Rīgas Skolu muzeju, lai uzzinātu par skolas izglītību Rīgā  800 gadu garumā. Ekskursijas laikā mums bija iespēja iejusties skolēna lomā gan viduslaiku, gan Krievijas impērijas laika, gan padomju laika mācību stundā, iespēja apsēsties 150 gadus vecos skolas solos un iemēģināt  roku glītrakstīšanā, rakstīt ar grifelēm uz šīfera tāfelītēm un rēķināt ar koka skaitīkļiem, bet Egita, Diāna , Anna un Megija spēlēja ērģeles cara laika klasē.

Pusdienojām  atpūtas centrā “ Lido”,tad  braucām uz Zaķusalu, lai apmeklētu Rīgas radio un televīzijas torni, kas ir 368 m augsts un ir augstākais tornis Eiropas Savienībā.

Ar slīpo ātrgaitas liftu uzbraucām visaugstākajā skatu laukumā pilsētā un noklausījāmies gides stāstījumu par torņa vēsturi, būvniecības gaitu, uzbūvi un tā nozīmi valsts telekomunikāciju sistēmā, priecājāmies par skaisto panorāmu 97 m virs Zaķusalas.

Ekskursiju noslēdzām batutu parkā  “Jump space”,

kur ne tikai jautri pavadījām laiku, bet aktīvi lēkājām , metām kūleņus, salto, sportojām, rūpējāmies par savu veselību.

Ekskursija bija ļoti interesanta, aizraujoša un pamācoša. Brīnišķīgs laiks, kas pavadīts kopā ar klasi!

Informāciju sagatavoja : Megija Bērziņa un Paula Adriana Kristapsone, 8.a klase

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.