Projekta S.T.E.P. Lietuvas vizīte

Mar 24, 2015   //   Aktualitātes vecākiem, Comenius S.T.E.P., Notikumi, Projekti, Sasniegumi, Vecākiem  //  Comments Off

18. un 19. martā septiņi skolotāji un 14 jaunieši, kas iesaistījušies projektā, vai gādājuši par naktsmājām pārstāvjiem no citām valstīm, devās vizītē uz Lietuvu. Ekskursiju sākām jau 6.30 no rīta, kad izbraucām no Dobeles.

Pirmais apskates objekts bija Trakai ezerpils un vēsturiskais nacionālais parks. Uzzinājām, pils būvniecība uzsākta 14.gs. un turpinājusies līdz 15.gs. 30. gadiem. Šobrīd pils ir viens no populārākajiem apskates objektiem. Izveidota arī ekspozīcija par pils un arī visas Lietuvas vēsturi. Trakai nobaudījām arī maltīti, kas tika pasniegta neierastā izskatā- māla podiņos, kas pārklāti ar mīklu- čanaks.

Tālāk devāmies uz Dalgedų Sodyba, burvīgi skaistu, klusu, cilvēku iekoptu,bet neizbojātu vietu, kur izmēģinājām maizes cepšanas prasmes un izzinājām tās garo tapšanas ceļu no grauda līdz kukulītim. Pirms darba uzsākšanas klēts priekšā visi atstājām savas sliktās domas un darbus, lai saglabātu klēti, kas mantota jau sestajā paaudzē, neskartu.

Vakaru pavadījām jaukā viesnīcā  netālu no Moleti pilsētas.

Nākamais rīts iesākās ar agrām brokastīm, pēc kurām uzreiz devāmies uz skolu Moleti pilsētā. Šī skola arī ir projekta dalībniece. Mums bija dota iespēja aplūkot, kā mācās 1.-4. klašu skolēni Lietuvā, kāda izskatās skola un kā norisinās mācību process. Šajā skolā saņēmām arī sertifikātus kā apliecinājumu darbam projektā.

Pēc skolas apmeklējuma devāmies uz Lietuvas etnokosmoloģijas muzeju, kur uzzinājām daudz jaunas informācijas par Piena Ceļa galaktiku, Saules sistēmu un mūsu pašu planētu Zemi. Guvām iespēju paturēt rokā īstu meteorītu gabalus un nofotografēties ar citplanētieti. Uzskāpām arī 186 pakāpienus augstajā skatu tornī, no kura pavērās plašs skats uz Lietuvas ārēm.

Nākamais apskates objekts bija Lietuvas galvaspilsēta Viļņa. Lai gan pilsētā pavadījām salīdzinoši īsu laiku, paspējām apskatīt Viļņas vecpilsētu, Universitātes ēkas un skaisto Viļņas panorāmu.

Bagātīgiem iespaidiem un patīkamām emocijām uzsākām mājupceļu, un Latviju sasniedzām tikai tumsā. Tomēr tās bija interesanti pavadītas dienas.

Fotoreportāža DVĢ Flickr fotovietnē:
liet29

Informāciju sagatavoja Elvisa Lambrekse, DVĢ 11.a1 klases skolniece.

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.

Kalendārs

marts 2015
P O T C P S Sv
« Feb   Apr »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Meklēt