Aspazijas 150.jubilejai veltīts pasākums DVĢ

Mar 16, 2015   //   Aktualitātes vecākiem, Notikumi, Vecākiem  //  Comments Off

Šis gads Latvijā rit Aspazijas un Raiņa zīmē, jo abi ievērojamie dzejnieki šogad ir jubilāri. 13.martā DVĢ notika Aspazijas jubilejai veltīts pasākums „Dialogi”, kuru rīkoja skolas literatūras skolotājas sadarbībā ar vidusskolas klašu audzēkņiem. Kāpēc dialogi? Tāpēc, ka Aspazijas personību atklāja gan viņas dzejoļu lasījumi, gan sarakstes, gan ģimnāzistu uzskati par dzejnieci.

Aspazijas portrets, degošas sveces un maiga fona mūzika zālē radīja svētku noskaņu.Vispirms klātesošie noskatījās informatīvu prezentāciju par dzejnieces dzīvi, populārākajiem darbiem, sapņiem, sasniegumiem un zaudējumiem.

Tālāk skolēnu lasījumā skanēja dzejisks Aspazijas dialogs ar laikabiedru Rūdolfu Blaumani.

Klausītājiem bija iespēja ieklausīties arī Aspazijas un Raiņa sarakstē. Vēstules ļāva labāk izprast abu izcilo personību dziļo mīlestību, uzupurēšanos, vēlmi balstīt vienam otru. Vēstules atzītas par Eiropas mēroga kultūras vērtību un iekļautas UNECSCO kultūras mantojumā.

Gatavojoties Aspazijas jubilejai, skolēni rakstīja savas pārdomas par dzejnieces dzīvi, darbiem, drosmi, uzdrīkstēšanos.Tapa gan esejas, gan vēstules, gan dzejoļi. Interesantākos no tiem autori lasīja „Dialogu” 3.daļā. Daļu dialogu veidoja Aspazijas dzejoļi un jauniešu viedoklis par tiem. Kopumā jaunieši atzinīgi novērtē Aspazijas uzdrīkstēšanos, talantu, spilgto personību un  atzīst, ka daudzas dzejnieces domas ir aktuālas joprojām. Nobeigumā 12.A1 klases skolēns Uģis Jansons nodziedāja paša sacerētu dziesmu ar Aspazijas vārdiem „Tas vārds”.

Paldies literatūras skolotājām par jauko un iedvesmojošo pasākumu.

Informāciju sagatavoja 11.A1 klases skolniece Sintija Strakša

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.

Kalendārs

marts 2015
P O T C P S Sv
« Feb   Apr »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Meklēt