11.A2 mācību ekskursija Raiņa un Aspazijas zīmē

Dec 27, 2014   //   Aktualitātes vecākiem, Notikumi, Vecākiem  //  Comments Off

Lai gan ekskursija notika aukstā pirmziemas rītā, laiks mūs lutināja ar spožu saulīti un bezvējainu dienu. Tās dienas aktivitātes sākām ar Aspazijas – ievērojamās latviešu kultūras darbinieces – jaunatklātās vasaras mājas apskati. Lai gan tās nosaukums vedina domāt, ka viņa tur dzīvoja tikai vasarās, mūža nogalē tās var uzskatīt par viņas īstajām, vienīgajām mājām. Tā kā literatūras stundās par Aspaziju un viņas biogrāfiju bijām mācījušies, šī bija tā reize, kad varējām pievērst uzmanību viņas raksturam un personībai. Kaut kas neiedomājams bija klausīties dzejnieces balsi, kas skanēja no balss īpašnieces laika radio. Gide teju vai ļāva izjust un pieskarties tā laika burvībai.

Ekskursija turpinājās ar braucienu līdz jūrai un īsai pastaigai pie tās. Pēc tam, izgājuši cauri Jomas ielai, devāmies uz Rīgu ieturēt pusdienas.

Vēlāk devāmies nelielā pastaigā cauri Raiņa kapiem, kur zemē guldīti daudzi Latvijas inteliģences pārstāvji, un Brāļu kapiem, kas ir Pirmajā un Otrajā pasaules karā kritušo karavīru atdusas vieta.

Kā nākamais mūsu dienas plānā iekļāvās 5D kino. Izbaudījām gan lidojumu ar helikopteru virs galvaspilsētas, gan pārgalvīgu braucienu pa amerikāņu kalniņiem. Sajūtas tik tiešām neaprakstāmas, un galvenais – labi pavadīts laiks.

Pēdējais mūsu dienas plānā ietilpa kino. Varam droši teikt, ka tajā dienā pilnībā izbaudījām kino priekus un atpūtu.

Mājupceļā braucām jau noguruši, tomēr sajūsmas pilni par aizraujoši pavadītu dienu.

Informāciju sagatavoja Paula Mangule

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.

Kalendārs

decembris 2014
P O T C P S Sv
« Nov   Jan »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Meklēt