Kristapa Stalidzāna fotoizstāde „Zemgales Zelts” Dobeles Valsts ģimnāzijā

Nov 16, 2014   //   Notikumi  //  Comments Off

Sestdien, 8. novembrī Dobeles Valsts ģimnāzijā tika atklāta jaunā fotogrāfa, Dobeles Valsts ģimnāzijas 2013. Gada absolventa Kristapa Stalidzāna pirmā fotoizstāde „Zemgales Zelts”.

Uz izstādes atklāšanas pasākumu ieradās ne tikai ģimene un tuvi draugi, bet arī Kristapa talanta apbrīnotāji, un runu teica arī Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un projekta „Zemgales Zelts” vadītāja Taiga Gribuste.

Projekts „Zemgales Zelts”, kurā Kristaps piedalījās, ir Latvijas un Lietuvas kopdarbs, kurā starp sadraudzības pilsētām notiek dažādi ar kultūru saistīti pasākumi. Galvenais uzdevums projekta laikā bija meklēt Zemgales zeltu- vietas, apskates objektus, dabas pieminekļus, kas izceļ un raksturo Zemgali. Kristaps kopā ar citiem projekta dalībniekiem fotogrāfēja Lietuvas pilsētas Jonišķu apkārtnē ar skatu uz Zemgali no Lietuvas puses. Kristaps piebilst, ka projekta laikā redzējis daudz vēsturiski bagātu un interesantu apskates objektu.
Jautāju Kristapam, kas ar darbiem notiks pēc fotoizstādes. Viņš atbildēja, ka nolēmis fotogrāfijas dāvināt tiem cilvēkiem, kuri palīdzējuši viņam fotogrāfēšanas iemaņu apgūšanā, atbalstījuši viņu un pozitīvi ietekmējuši. Kā Kristaps pats teica:”Bez viņiem es nebūtu tāds, kāds esmu tagad.”
Dobeles Valsts ģimnāzijā izstāde būs redzama līdz 27.decembrim. Janvārī tā būs apskatāma Dobeles Novadpētniecības muzejā, bet februārī Dobeles Amatu mājā. Fotoizstādes laikā viņš nosauca to cilvēku vārdus, kuriem februārī jāierodas pakaļ viņa dāvinājumam, bet, intrigu saglabādams, neatklāja, kurš darbs katram piederēs.
Nākotnē Kristaps plāno turpināt darboties fotogrāfēšanas jomā, piedalīties jaunos projektos un izmēģināt jaunas fotogrāfēšanas metodes, par kurām līdz šim viņš ir tikai lasījis. Turklāt Kristaps vēlas atgriezties pie projekta, kuru iesāka pirms diviem gadiem, taču tam vēl vajag sagatavoties. Pēc viņa teiktā var saprast, ka Kristaps ir mērķtiecīgs un fotografēšana ir viņa sirdsdarbs. Fotogrāfs vēlas darboties profesionāli, bet šobrīd viņš sevi uzskata par cilvēku, kurš darbojas nozarē, kas viņu aizrauj.
Pašlaik Kristāps mācās Rīgas Tehniskajā Universitātē Datorzinātnes in Informācijas Tehnoloģijas fakultātē par IT nozares speciālistu. Mācības Kristapu aizrauj, un, kā viņš pats apgalvo, iespējams, tas ir viens no faktoriem, kas pastiprinājis viņa aizraušanos ar fotografēšanu. Šobrīd viņš ir ieinteresēts programmēšanā, pašmācības ceļā apguvis darbošanos ar vairākām programmām. Kādu laiku Kristaps strādāja fotografēšanas jomā Rīgā, tomēr saprata, ka šobrīd mācības ir svarīgākas.
Kristaps ir pilns entuziasma un dara to, kas viņam ne tikai patīk, bet arī padodas. Katrs izstādes apmeklētājs fotogrāfijās spēs saskatīt ko atšķirīgu un īpašu. Vēlam autoram radošus panākumus! Bet dobelnieki tiek aicināti apskatīt izstādi ģimnāzijas zālē.

Informāciju sagatavoja Karīna Tautkus, Dobeles Valsts ģimnāzija 12. klases skolniece.

Pārpublicēt DVĢ mājaslapā ievietotos rakstus drīkst tikai ar administratora atļauju.

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.