Comenius partnerskolu delegāciju viesošanās Dobeles Valsts ģimnāzijā

Nov 8, 2014   //   Comenius S.T.E.P., Iespējas skolēniem, Notikumi, Projekti  //  Comments Off

Mūžizglītības programma Comenius ir daudzpusēju skolu partnerību veicinošs projekts, kurā aktīvi piedalās Dobeles Valsts ģimnāzijas skolotāji, skolēni un viņu ģimenes. 11.-17.okt. projekta partnerskolu delegācijas viesojās Dobelē.

Projekta galvenais mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dabā notiekošajiem procesiem, kā arī saglabāt un aizsargāt vidi, kurā dzīvojam. Viens no Comenius programmas projektiem ir “Save the Earth please!” jeb “Lūdzu, glābiet Zemi!”. Tā ietvaros projekta dalībvalstu delegācijas devās starptautiskās vizītēs. Viena no šīm vizītēm no 11. līdz 17. oktobrim norisinājās Latvijā. Projekta iniciatore un koordinatore Dobeles Valsts ģimnāzijā ir angļu valodas skolotāja Elita Freija. Projektā aktīvi piedalījās arī dabaszinību skolotāja Ineta Žeiere, ģeogrāfijas skolotājs Pēteris Ozols un Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didže. Projektā kopumā piedalījās 7 valstis: Spānija, Polija, Rumānija, Turcija, Ungārija, Latvija un Lietuva. Par nožēlu Lietuvas skolēni neieradās ciemos pie mums. Ceļojumā uz Latviju ieradās 27 viesi – 14 skolotāji un 13 skolēni.

Es, Laura Andersone, esmu 12.a1 klases skolniece, arī es pieteicos uzņemt savā ģimenē kādu ārvalstu skolēnu. Aprunājoties ar vecākiem, kuri deva piekrišanu, mēs kļuvām par viesģimeni skolniecei no Spānijas. Dženiferai ir 15 gadi, viņa dzīvo nelielā Spānijas pilsētiņā Verā, un par iespēju braukt ciemos uz Latviju meitene bija sajūsmā. Latvijā viņa ielidoja 11.oktobra vakarā, taču sagaidījām viņu tikai ap pusnakti. Lai gan Dženija bija ļoti nogurusi, viņa bija gatava celties jau agri no rīta, jo gribēja ātrāk izbaudīt visas projekta sniegtās iespējas.

Katru dienu tika rīkotas dažādas Latviju izzinošas ekskursijas, kurās piedalījās ārvalstu delegācijas, kā arī viesģimenes un citi projektā iesaistītie skolēni un skolotāji. Pirmdien Dobeles Valsts ģimnāzijā notika delegāciju pieņemšana, kā arī skolēni varēja vērot mācību procesu manā skolā. Dženija kopā ar mani piedalījās psiholoģijas stundā, kas viņu ļoti ieinteresēja. Spānijā mācību process notiek līdzīgi kā pie mums Latvijā, arī viņu vērtēšanas sistēma ir no 1 līdz 10 ballēm, un vasara ilgst 3 mēnešus. Pēc kopīgas skolas apskates un projekta prezentāciju noskatīšanās delegācijas devās uz Dobeles novadpētniecības muzeju un vēlāk uz netālo Tērvetes dabas parku.

Otrdien ārvalstu viesi devās ekskursijā uz Rundāles pili, kā arī apskatīt E.Tones eksotiskos dzīvniekus un orhideju kolekciju. Lai gan laikapstākļi viesus nelutināja, tomēr brauciens izdevās, un visi bija pacilāti un saviļņoti par redzēto skaistumu.

Trešdienas rītā notika delegāciju pieņemšana novada domē, un rīts turpinājās ar brīnišķīgu koncertu skolā, kurā viesi varēja iepazīt mūsu valsts kultūru gan dziesmās, gan dejās. Pēc koncerta visu valstu delegācijas skolas priekšā iestādīja skujkokus, kas simbolizē viņu valstis. Ekskursijā, kurā piedalījos arī es, mūs aizveda uz Pūres šokolādes darbnīcu, kas īpaši patika projekta mazākajiem dalībniekiem. Apskatījām arī Jaunmoku pili.

Ceturtdien devāmies tūrē pa Vecrīgu un Rīgu gida pavadībā, kā arī aplūkojām Nacionālo bibliotēku un paēdām garšīgas vakariņas atpūtas centrā “Lido”. Vakarā kafejnīcā „RASA” notika atvadīšanās. Piedalījās visas skolēnu viesģimenes kopā ar ārvalstu skolēniem. Tika runāts par iegūto pieredzi, nobaudītas īpašas vakariņas un spēlētas atraktīvas spēles. Projekta noslēguma vakariņas skolotājiem bija iespējams nobaudīt kafejnīcā “Ra-cafe”.

Spāņi ir ļoti labestīgi, komunikabli un mīļi. Dženija vienmēr smaidīja un samīļoja mani un manu ģimeni pie katras izdevības. Brīvo laiku vakaros es ar ģimeni un Dženiju piepildījām ar sarunām par mūsu valstu dažādo kultūru, dziesmu dziedāšanu un ļoti dažādu latviešu nacionālo ēdienu, kā arī citu iecienītu kārumu nogaršošanu. Mūsu mīļākās nodarbes bija dažādu spēļu spēlēšana un smieklīgu foto uzņemšana. Sestdien, kad Dženija veiksmīgi bija atpūtusies un par ceļojumu un jauniegūto pieredzi bija pastāstījusi vecākiem, viņa man uzrakstīja, ka ceļojums uz Latviju bijis viens no meitenes labākajiem piedzīvojumiem dzīvē. Meitene pateicās par manu un manas ģimenes viesmīlību, dāvaniņām un vienmēr siltajām un ļoti garšīgajām brokastīm un vakariņām. Viņai šeit paticis it viss, un viņa ļoti cer, ka kādreiz atkal varēs atgriezties Latvijā.

Viens no lielākajiem projekta ieguvumiem man bija angļu valodas zināšanu uzlabošana praktiski, kā arī dažādu spāņu vārdu un smieklīgu izteicienu iemācīšanās. Es ieguvu nenovērtējami lielu pieredzi, iepazīstot citas valsts kultūru un cilvēkus. Esmu laimīga par jauniegūto draudzību ar spānieti Dženiju, jo tā man ir ļoti īpaša. Šis piedzīvojums man paliks atmiņā vēl ilgi.

Informāciju sagatavojusi 12.A1 klases skolniece Laura Andersone

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.

Kalendārs

novembris 2014
P O T C P S Sv
« Okt   Dec »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Meklēt