Pretī zaļajam rudenim…

Okt 10, 2014   //   Foto, Notikumi  //  Comments Off

Pretī zaļajam rudenim Siguldā 10. A, 10. BK klases…

Š.g.23.septembrī 10. klases kopā ar audzinātājām L.Urbeli un A.Štāli apmeklēja Siguldu un Turaidu.

10.BK klase raksta:

Vilšanos sagādāja aukstais laiks un Siguldas zaļās krāsas, jo bijām gaidījuši zeltaino rudeni.

Mūsu pirmais mērķis bija Siguldas pilsdrupu apmeklējums, kur varējām iejusties Livonijas karavīru tēlos, kā arī iemēģināt roku loka šaušanā, šķēpa mešanā. Veicās mums dažādi.

Otrs mērķis bija Turaidas pils. Ierasto pastaigu un gida stāstījumu aizvietoja aizraujošā orientēšanās spēle, kas ļāva paraudzīties uz Turaidas, Livonijas un Latvijas vēsturi citām acīm, ieraudzīt lietas, kas citreiz bija palikušas nemanītas un vēstures, literatūras stundās nedzirdētas.

Noslēdzošais punkts bija šķēršļu trase piedzīvojumu parkā „Mežakaķis”, kur izjutām cilvēka trauslumu un spēju robežu. Kāds bravūras pilnais uz brīdi kļuva rāms un mierīgs, apzinoties savas iespējas, bet klusais un kautrīgais palika sadzirdams un pamanāms (pozitīvā nozīmē).

Vakarā, atgriežoties Dobelē, ik pa laikam skanēja frāzes: „…nekad vairs…”, „…žēl, ka pietrūka laika…”

Informāciju sagatavoja A. Štāle

10.A klase raksta:

Mācību ekskursija uz Siguldu ietvēra sevī ne tikai teorētisko zināšanu ieguvi, bet arī iespēju iesaistīties  sportiskās aktivitātēs.

Siguldas pilī apskatījām viduslaiku ieročus un paši iemēģinājām roku cirvju un šķēpu mešanā, kā arī šaušanā ar loku. Tikām pie iespējas ietērpt klases biedru bruņinieku bruņās, kuras nebūt nav vieglas un ērtas. Pēc tam devāmies uz Turaidas muzejrezervātu, kurā metāmies sportiskā skrējienā orientējoties pa tā teritoriju, pildījām uzdevumus, meklējām pareizās atbildes uz jautājumiem un iepazināmies ar Turaidas pils vēsturi. Ekskursijas noslēgumā drosmīgākie varēja pārvarēt bailes un pārbaudīt savas prasmes dažādu grūtības pakāpju trasēs piedzīvojuma parkā “Meža kaķis”. Daži nebaidījās pārbaudīt savas spējas pat 21 metra augstumā.

Ekskursijā guvām daudz pozitīvu emociju, tikpat daudz jaunu zināšanu, kā arī šī ekskursija kalpoja kā klašu saliedēšanās pasākums.

Informāciju sagatavoja Diāna Ābelīte

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.

Kalendārs

oktobris 2014
P O T C P S Sv
« Sep   Nov »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Meklēt