ASV vēstniecības pārstāvji Dobeles Valsts ģimnāzijā

Okt 24, 2014   //   Notikumi  //  Comments Off

Dobeles Valsts ģimnāzijā viesojas Džeina Poznere (Jane Posner) no ASV vēstiecības Rīgā

Dobeles Valsts ģimnāzijas Svešvalodu nedēļas ietvaros 14. oktobrī uz skolu tika aicināti „Meet America” (latv.“Iepazīsti ASV”) programmas pārstāvji. Programma piedāvā Latvijas skolēniem iespēju tikties ar ASV diplomātiem, apmaiņas studentiem, pasniedzējiem, skolotājiem, kā arī citu profesiju pārstāvjiem, lai vairāk uzzinātu par ASV kultūru, izglītību, vēsturi, ģeogrāfiju, literatūru un citām jomām. Programmas mērķis ir dot iespēju ASV diplomātiem klātienē tikties ar skolu jaunatni un aplūkot tēmas, kuras īpaši interesē skolēnus.

Tikšanās notika neformālā gaisotnē, līdz ar to skolēni brīvi varēja uzdot sev interesējošus jautājumus par jebkuru tēmu. Pārvarot pirmo nedrošības sajūtu, sarunā pamazām iesaistījās arī paši skolēni, uzdodot jautājumus gan par izglītības sistēmu ASV, gan par stereotipiem, kas attiecas uz amerikāņiem. Džeinu Pozneri patīkami pārsteidza skolēnu erudīcija un izrādītā interese arī par nopietnākiem tematiem, kā, piemēram, ASV un Latvijas savstarpējās attiecības un ASV politika pasaulē. Sarunas gaitā arvien vairāk runāja paši jaunieši, stāstot par savām brīvā laika interesēm un talantiem. Daži drosmīgie pat mēģināja iemācīt vēstniecības pārstāvei un viņas meitām pāris deju soļus!

Vizītes beigās viesi izteica vēlmi apciemot Dobeles Valsts ģimnāziju vēl kādu reizi, atzinīgi novērtējot mūsu skolēnu un skolotāju viesmīlību, atvērtību un zinātkāri. Arī skolēniem tā bija lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku, likt lietā un pārbaudīt stundās iegūtās zināšanas un, iespējams, pārvarēt un mainīt savus stereotipus par ASV un amerikāņiem.

Informāciju sagatavoja I. Vaivode

Pārpublicēt DVĢ mājaslapā ievietotos rakstus drīkst tikai ar administratora atļauju.

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.