9.A un 9.B klases ekskursija uz Siguldu

Okt 3, 2014   //   Foto, Notikumi, Vecākiem  //  Comments Off

9.A un 9.B klases ekskursija uz Siguldu.

26.septembrī 9.A un 9.B klase kopā ar audzinātājām Dz. Stūri un M. Barakauskaiti devās mācību un atpūtas ekskursijā uz Siguldu. Mūsu piedzīvojums sākās jau agri no rīta, kad visi kopīgi sagaidījām autobusu un pēc plkst. 8:00 izbraucām no Dobeles 1.vidusskolas stāvlaukuma. Ceļā tika pavadītas aptuveni 2h, līdz varējām jau manīt raibās un krāšņās  koku galotnes Siguldas kalnainajā apvidū.

Sākumā mēs sadalījāmies pa klasēm un gida pavadībā devāmies apskatīt Turaidas pili, aplūkot arheoloģiskās izpētes gaitā atrastos priekšmetus, kā arī uzzināt interesantus faktus par viduslaikiem pilī iekārtotajās ekspozīcijās. Gide pastāstīja par lībiešiem un viņu kultūru, varējām apskatīt lībiešu tautas tērpu.

Piestājām pie Turaidas Rozes piemiņas vietas, kur noklausījāmies leģendu par Maijas nesavtīgo mīlestību un uzticību. Pakavējāmies tautasdziesmu parkā – aplūkojām Induļa Rankas akmens skulptūras. Uzzinājām, ka Turaidas muižas kopējā platība ir 43ha, bet tik lielu plašumu mums neizdevās apskatīt, jo bija jādodas uz šķēršļu trasi„ Tarzāns ‘’ ,kur mūs sagaidīja instruktori ar drošības jostām un izsmeļošu instruktāžu.

Pēc tam devāmies trasē un sākām savu šķēršļu piedzīvojumu. Trase bija sastādīta līmeņos, tādēļ pēc katra līmeņa varējām izvērtēt savus spēkus un izvēlēties, uz kuru trasi doties tālāk. Tas bija jautri! Mūs vienoja cīņas spars un draudzība! Trasē pavadījām aptuveni 3h, pēc tam visi devāmies uz „Bobsleja trasi”, no kurienes pavērās skaists, rudenīgs skats uz Gauju un Siguldas apkārtni!

Pēc trases apskatīšanas ceļojums bija galā un mēs draudzīgā noskaņojumā devāmies mājupceļā.

Informāciju sagatvoja M.Barakauskaite, Dz.Stūre

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.

Kalendārs

oktobris 2014
P O T C P S Sv
« Sep   Nov »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Meklēt