Koncertu nedēļa Dobeles Valsts ģimnāzijā

Mai 21, 2013   //   Bez tēmas  //  Comments Off

Šogad, Dziesmusvētku gadā Dobeles Valsts ģimnāzijas interešu izglītības jomā patiesi iet īpaši karsti, jo dažnedažādu koncertu gan pašu mājās, gan kaimiņu novados ir gana daudz un ģimnāzijas dejotāji un dziedātāji ir ļoti cītīgi to dalībnieki.

11.maijā tautas deju kolektīvs „Solis” (vadītāja Ligita Urbele, koncertmeistare Laila Timermane) kuplināja deju koncertu Bikstos. Šis koncerts bija diezgan apjomīgs, jo tajā piedalījās vēl 10 citi kolektīvi. Ģimnāzijas dejotāji priecājās par kārtējo iespēju uzstāties, taču dejošana izvērtēs par īpašu pārbaudījumu slidenās grīdas dēļ, tomēr arī tāda pieredze tikai bagātina un norūda, un Soļotāji ar šo problēmu tika galā godam. Jauki bija tas, ka Bikstu publika bija atsaucīga un skatītāju rindas nepalika tukšas. Pēc 2 stundu ilgā koncerta varēja arī kārtīgi atpūsties un sadraudzēties ar citiem dejotājiem ballē.


15.maijā
Dobeles Kultūras namā zem Dziesmusvētku emblēmas norisinājās ikgadējais Interešu izglītības pulciņu koncerts, kurš jau tradicionāli ir īpašs „paldies” un veltījums ģimnāzijas pašdarbnieku vecākiem. Šoreiz vecākiem bija iespēja ne tikai vērot savu lolojumu sniegumu skanīgās dziesmās un jestrās dejās, arī sporta spēļu un ģeogrāfijas pulciņu vadītāji bija izveidojuši bilžu prezentāciju katrs savā jomā, par ko īpašs paldies Lindai Karlovičai, Ērikam Zarembam un Pēterim Ozolam. Koncerta noslēgumā vecākiem tika piedāvāts arī pilnīgs pirmatskaņojums, kad DVĢ koris „Sadziedis” (vadītājs Raimonds Bulmers, kormeistare Sandra Bulmere, koncertmeistars Valdis Tensons) dziedāja „Saule brida rudzu lauku” savukārt „Soļa” meitenes dejoja. Īpašus skatītāju aplausus izpelnījās arī puišu ansamblis KPTT ar savu nu jau bieži atskaņoto, bet nerimstošas ovācijas raisošo „Prusaku dziesmiņu”, jeb oriģinālā – Itāļu tautasdziesmu „Pieci jautri draugi”. Harmoniskā skanējumā un interesantā horeogrāfijā vecāko klašu meiteņu ansamblis „Vēja spārni” (vadītāja Sandra Bulmere) izpildīja Latviešu tautas dziesmu „Sēj, māmiņa, rožu dārzu.” Visi kolektīvi bija centušies priecēt savus tuviniekus ar savu labāko sniegumu.

Šādi koncerti bērniem ir ļoti svarīgi, jo tikai uzstājoties var iemācīties uzdrīkstēties, izturēt, nenobīties, savākties, apzināties, cik lielā mērā regulāra mēģinājumu apmeklēšana „atmaksājas” tajā brīdī, kad pa īstam jāuzkāpj uz skatuves. Valsts ģimnāzijas administrācijas un kolektīvu vadītāju vārdā izsaku vissirsnīgāko pateicību to mazo un lielo mākslinieku vecākiem, kuri trešdienas vakarā atvēlēja pusotru stundu laika koncerta apmeklējumam, kā arī ieinteresētajiem priekšmetu skolotājiem – šeit nu reiz bija iespēja paskatīties, ko pašdarbnieki dara, kad uz dziedāšanas, dejošanas vai sporta sacensību rēķina kādreiz iznāk kavēt kādu mācību priekšmetu stundu. Ticiet, bērni pamana Jūs zālē un viņi novērtē to, ka viņu sniegums neatstāj Jūs vienaldzīgus. Vēlreiz paldies visiem atbalstītājiem!

Vissvaigākais tomēr ir nule 18.maijā izskanējušais Dziesmusvētku ieskaņu brīvdabas koncerts kaimiņos Aucē, kur spītējot neciešamam karstumam un sekojošajām stiprajām lietusgāzēm ar pilnu atdevi un smaidu uz lūpām piedalījās ģimnāzijas bērni – gan dziedot kuplajā kopkorī, gan dejojot kopā ar citiem spriganiem kolektīviem, gan muzicējot Dobeles pūtēju orķestrī. Kamēr samirkušie kolektīvu karogi vēl žūst un iespaidi pēc emocionālā koncerta un nakts balles vēl nav īsti norimuši, ģimnāzisti jau pošas nākamajam brīvdabas uznācienam, kurš 24.maijā Ķestermeža estrādē pulcēs gan skolas vecuma dziedātājus un dejotājus, gan pavisam mazus pašdarbniekus no pirmskolas izglītības iestādēm, kā arī solās būt īpaši skatāms un dažādiem pārsteigumiem bagāts.
To nevar nedz rokās paņemt, nedz aprakstīt vai nofotografēt, tā ir tikai tāda sajūta, kas bez ceļa rādītājiem pēkšņi atnāk pati pa dziesmas un dejas ceļu. Tās dēļ var kalnus gāzt un ar smaidu nostāties pretī visām pasaules nejēdzībām. Tā piepilda acis ar prieka asarām un liek galvu pacelt augstāk patiesā un pamatotā lepnumā par mūsu bērniem.

Tādēļ uzgavilēsim mūsu bērnu skolotājiem un kolektīvu vadītājiem, ieinteresētajai un saviem kolektīviem lojālajai ģimnāzijas direktorei Inesei Didžei un vienmēr atsaucīgajiem Kultūras nama ļaudīm, visiem, sākot ar tehniskajiem darbiniekiem, kuri bez kurnēšanas sniedz palīdzīgu roku koncertu organizēšanā beidzot ar vadību, īpaši sirsnīgs paldies Leldei Rozei un Kristai Kleinai par ilggadējo un produktīvo sadarbību! Un vislielākais suminājums mūsu bērnu vecākiem un atbalstītājiem, jo mīlestība uz radošu darbošanos un savas tautas kultūru vispirms dzimst  ģimenē.

Dobeles Valsts ģimnāzijas direktores vietniece

Kristīne Pakule

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.