Konkurss „Valstis un valodas”

Apr 29, 2013   //   Bez tēmas  //  Comments Off

19.aprīlī trīs cilvēku komanda, kurā katrs no dalībniekiem pārstāvēja savu valodu – es, Dāvis Šīre (angļu valoda), Santa Jakovčika (vācu valoda) un Anastasija Anna Černova (krievu valoda), devās uz Āgenskalna Valsts ģimnāziju, lai pārstāvētu Dobeles Valsts ģimnāziju erudītu konkursā „Valstis un valodas”. Mums līdzi devās skolotāja G.Jākobsone.
Konkursā piedalījās 11 Valsts ģimnāzijas. Tika izveidotas komandas divām ģimnāzijām apvienojoties, pa sešiem cilvēkiem katrā komandā. Āgenskalna VĢ tika pārstāvēta ar divām komandām. Es izlozēju Preiļu Valsts ģimnāziju kā mūsu pāri, ar ko kopā darbojāmies šajā konkursā. Pasākuma laikā mums bija jārunā 4 valodās – angļu, krievu, vācu un latviešu. Atbildējām uz dažādiem jautājumiem par Vāciju, Lielbritāniju un Krieviju. Bija ne tikai vienkārši jāatbild uz jautājumiem, bet arī jādarbojas radoši – jādejo, jādzied, jāspēlē teātris, jārunā dialogi un jāpilda citi dažādi interesanti un jautri uzdevumi un tas viss jādara katrā no svešvalodām.
Kopumā man un visai mūsu komandai konkurss ļoti patika. Tika iegūti jauni draugi, uzlabotas valodu zināšanas, prasme uzstāties. Tā bija vērtīga pieredze. Dobeles un Preiļu Valsts ģimnāziju kopīgā komanda ieguva godpilno 4.vietu, pavisam nedaudz atpaliekot no 3.vietas. Ieguvām žūrijas simpātiju balvu, kā arī citas sīkas, bet vērtīgas balvas. Pirmo vietu izcīnīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda. Mēs apsolām, ka nākamgad mums veiksies labāk!

Dāvis Šīre 11.K klases skolēns