Kauguros sniedza pirmo palīdzību

Sep 17, 2012   //   Bez tēmas, Notikumi  //  Comments Off

8.septembrī Jūrmalā, Kauguros, notika Latvijas Sarkanā Krusta Republikāniskās Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības, uz kurām devās arī Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Dobeles nodaļas brīvprātīgie – Matīss Dancis, kurš bija komandas kapteinis, Beāte Lucaua, Diāna Stilve un Sintija Dance. Veidojot apvienoto komandu, līdzi devās Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēni – Jānis Oskars Darčiks, Annija Rašmane, Madara Pudņika un Annija Vārna.
Visas dienas garumā komandai līdzās bija atbalstītāji no Dobeles, tostarp arī Dobeles Valsts ģimnāzijas medmāsa Inta Dēliņa un Sarmīte Lucaus, kas pirms došanās uz sacensībām dalībniekiem vadīja pirmās palīdzības apmācības.

Šogad sacensībās kopā piedalījās 13 Latvijas stiprākas komandas, kas savu pirmās palīdzības sniegšanas māku varēja apliecināt deviņos etapos, kuros statisti attēloja notikumus, kas varētu atgadīties dzīvē, piemēram, šoks, epilepsijas lēkme, samaņas zaudēšana, nobrāzumu un lūzumu iegūšana un daudzi citi.

Savukārt citos trijos etapos jauniešiem tika sniegta iespēja iegūt jaunu un noderīgu informāciju. Piemēram, vienā no tiem viņi varēja uzzināt par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbību un aprīkojumu, kā arī uzzināt par darbinieku ikdienu, kad jāsteidz sniegt palīdzība.

Savos iespaidos par piedalīšanos sacensībās dalās Dobeles Valsts ģimnāzijas 10. klases skolnieks Jānis Oskars Darčiks: „Pirmās palīdzības sacensības man bija kaut kas jauns. Kauguros es ieguvu jaunu un ļoti noderīgu informāciju un pieredzi, ko vēlāk varēšu izmantot savā turpmākajā dzīvē. Man ir prieks par komandu, jo cits citu atbalstījām. Tas bija fantastiski!”
„Šogad pirmo reizi man bija iespēja piedalīties pirmās palīdzības sacensībās. Gatavojoties sacensībām, es jutos droši, taču, kad pienāca sacensību diena, sāku just satraukumu. Kad sniedzu palīdzību cietušajiem, jutos labi, pēc etapa varēju izvērtēt, cik pareizi sniedzu palīdzību. Ceru, ka sacensībās varēšu piedalīties arī nākamgad!” stāsta Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Dobeles nodaļas veselības veicināšanas koordinatore Sintija Dance.
Lai gan Latvijas Sarkanā Krusta Dobeles jauniešu un Dobeles Valsts ģimnāzijas apvienotā komanda godalgotu vietu neieguva, jaunieši ir apņēmības pilni turpināt mācīties, lai nākotnē pirmo palīdzību varētu sniegt vēl labāk. Paldies visiem, kas sniedza savu atbalstu!

Informāciju sagatavoja:
Aivis Majors,
Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes
Dobeles nodaļas vadītājs
aivis.dskj@gmail.com

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.