Ar dziesmu sirdī pāri okeānam!

Jūn 16, 2012   //   Notikumi  //  Comments Off

Viss sākās pirms gada, kad Andrejs  Jansons, Ņujorkas kora diriģents, uzaicināja Dobeles Valsts ģimnāzijas kori Sadziedis doties koncertēt uz ASV. Tobrīd tas vēl šķita kā neticams sapnis, taču brīdī, kad atvadījāmies vecākiem, sapratām – sapņi piepildās, arī paši neticamākie!

Pats nozīmīgākais korim bija koncerts Ņujorkas Heavenly Rest baznīcā, kur sanākušajiem atskaņojām gan garīgās mūzikas pērles, gan latviešu skaistākās tautasdziesmas un oriģināldziesmas.

Protams, neiztika arī pilsētas iepazīšana: kopīgi apskatījām Ņujorkas pašus slavenākos apskates objektus: Taimskvēru, Volstrītu, iegriezāmies Centrālparkā, vērojām pilsētu no Empire State Building  86. stāva, pabijām Rokfellera centrā un apskatījām Brīvības statuju!

Uz pāris dienām atstājām pilsētas steigu, lai dotos  uz Katskiļu kalniem, kur noritēja ārzemju latviešu koru nometne. Tur bija kā pasakā – neaprakstāmi skaista daba, visapkārt patīkami un draudzīgi cilvēki un visam pa vidu latviskā aura, ko arī savās dziesmās izdziedājām un izdzīvojām. Nometnes beigās, Vasarsvētkos, bija lielais kopkora Pavasaŗa koncerts, kurā virsdiriģentu, Agitas Ikaunieces un Inta Teterovska, vadībā Izpildījām dažādas latviešu autoru radītas dziesmas. Par koncerta emocionālo kulmināciju kļuva visu, gan koristu, gan skatītāju, kopīgi izpildītā tautasdziesma Pūt, vējiņi.

Neviens no mums nevēlējās doties prom, jo tur bija kas tāds, kas neatstāj vienaldzīgu un līdz sirds dziļumiem liek lepoties par to, ka esi latvietis!

Jānis Skrebels

Koris "Sadziedis"

Komentēšana šim rakstam ir slēgta.