DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

Čaklākie grāmatu lasītāji – ekskursijā

7.maijā DVĢ čaklākie lasītāji, Jauniešu un vecāku žūrijas eksperti , devās ikgadējā ekskursijā, šoreiz uz Cēsu pusi. Ekskursiju nopelna tie skolēni , kuri izlasa visas lasīšanas programmā norādītās grāmatas un uzraksta atsauksmes par tām Latvijas Nacionālās bibliotēkas aptaujā.

Apskatījām Vidzemes koncertzāli  Cēsīs, priecājoties par to, cik lieliski tā iekļaujas vecpilsētas ainavā. Apmeklējām arī ceļojošo izstādi "Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss". Neparastās vēstules atgādina traģisku Latvijas vēstures lappusi – deportācijas . 2009.gadā šīs vēstules iekļautas UNESCO programmas "Pasaules  atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā.

Keramikas ražotnē "Raunas ceplis"varēja izsekot ceļam no māla pikas līdz skaistam keramikas traukam, kā arī atpūsties sakārtotā, skaistā lauku vidē.

Interesants bija arī ģimenes uzņēmums "Siera ražotne" Raunā, kur top ne tikai siers un knapsieriņi, bet arī veselīgi makaroni. Vispār Vidzemē  ir daudz uzņēmīgu un radošu cilvēku, kas nebaidās savas idejas realizēt.

Īsto Staburagu Latvijai atņēma padomju laiku hidroelektrostaciju mānija, bet mēs vismaz redzējām mazo Raunas Staburagu, kas raudāja dzidras asaras par spīti sausajam pavasarim. Teiksmaina vieta ar labu auru.

Un vēl viens skaists dabas objekts – Ērgļu klintis ar brīnišķīgu skatu uz Gaujas senleju, ar kāpnītēm un pastaigu takām.

Paldies par šo jauko dienu bērnu žūrijas dvēselei un  skolēnu aktivizētājai bibiotekārei Gundai Akermanei, kura  bija arī šīs ekskursijas plānotāja un vadītāja. Paldies skolas direktorei par atsaucību ekskursijas materiālā nodrošināšanā!  Paldies atsaucīgajam šoferītim!

Aicinājums skolēniem – esiet atsaucīgi, lasiet, un nākamgad tiksimies atkal jaunā braucienā!

Vecāku žurijas eksperte Ruta Veidemane

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi